Devetošolka Vida Veršič je 4.3.3023 tekmovala na 12. Slovenski glasbeni olimpijadi, ki jo dvanajsto leto zapored organizira Glasbena mladina Slovenije.

Tekmovanje je potekalo na Akademiji za glasbo v Ljubljani in sicer v kategorijah:

Pisni preizkus, Izvedba pesmi ( Vila z rimskega zidu- glasba Jure Robežnik, besedilo Dušan Velkavrh),  A vista petje in  Lastna skladba (Moj modri cvet).

Prejela je zlato priznanje za kar ji čestitamo. Vida se že od otroštva ukvarja z glasbeno umetnostjo, obiskuje glasbeno šolo in solo petje. Na tekmovanje se je vestno pripravila, kar je potrdila že na šolskem tekmovanju 6.2.2023.

Vidini vtisi: » Tekmovanje mi bo ostalo v lepem spominu in mi je dalo motivacijo za prihodnja tekmovanja.«

Na njeni glasbeni poti ji želimo še veliko uspehov, predvsem pa veselja in pozitivne energije, ki jo izžareva.

Mentorica: Metka Zagoršek

Fotografija: Maja Pelcl Veršič